KONST / Litografier / Färglitografi 8527297
nr 852 7297
Lars Norrman
(1915-1979), Sverige
Färglitografi, Lars Norrman (1915-1979), HC-upplaga, signerad, motivets mått: 26x38
Lars Norrman, född 1915 i Helsingborg, död 1979, svensk målare och tecknare.
Utrop:
300 kr
Såld:
200 kr
måndag 14 oktober 2013
kl 19:11:48
12/10 09:52:30
14/10 17:13:27
150 kr
Lars Norrman
Läs mer om Lars Norrman